Czy można wynegocjować cenę mieszkania z deweloperem?

Docieplanie budynków Szczecin - tutaj Zarządzanie nieruchomościami falonieruchomosci.pl Poznań

ile negocjowanie ceny z mieszkania kupowanego na rynku wtórnym wydaje się czymś naturalnym, to targowanie się z deweloperem budzi pewne wątpliwości. W pierwszym przypadku możemy jako argumentów przemawiających za obniżeniem ceny użyć wszelkiego rodzaju usterek, które jednak w mieszkaniu nowym lub nawet jeszcze nieistniejącym nie występują.

Jak więc negocjować cenę lokalu mieszkalnego z deweloperem? Tu pomóc nam może czas, w jakim zgłosimy chęć zakupu mieszkania. Często kiedy jesteśmy pierwszym klientem deweloper może pójść na pewno ustępstwa jeśli chodzi o cenę.

Taka sama sytuacja ma miejsce w momencie, kiedy będziemy ostatnim klientem. Wówczas bowiem nie mamy możliwości wybrania, np.

Ceniony developer blisko Poznania oferuje domy i mieszkania na kredyt

piętra, na którym chcemy mieszkać bądź strony, po której znajduje się mieszkanie. To wszystko sprawia, że deweloperowi trudniej sprzedać ostatni lokal, przez co skłonny jest obniżyć cenę.

Jeżeli natomiast mimo naszych prób deweloper nie chce zmienić ceny mieszkania, spróbujmy wynegocjować gratis w postaci, np. miejsca parkingowego.

Zazwyczaj koszt jego wykupienia waha się w okolicach 25 tysięcy złotych, czyli kwoty, za którą możemy kupić wyposażenie kuchni bądź wyremontować łazienkę.