Era plików MP3

emerytury.bankowo.org.pl http://www.blognavi.pl/naviexpert-nawigacja-gsm-online/522-roaming-danych-na-androidzie-bez-tajemnic

Równolegle z systemami audio szybko rozwijały się technologie informatyczne. Komputery stawały się coraz doskonalsze, a przy tym uniwersalne. Prędko też dał o sobie znać związek obu światów – informatyki oraz inżynierii dźwięku.

Wszystko to za sprawą cyfrowych plików dźwiękowych, które stały się nowym nośnikiem treści muzycznych. Największą popularność utrzymującą się do dziś zdobyły pliki MP3, zwane popularnie empetrójkami. Ich zaletą jest niewielka waga i dobra jakość dźwięku.

Za pomocą kina domowego uruchomisz głośniki bluetooth i posłuchasz muzyki

Format ów zalicza się do stratnych, co oznacza, że treść jest poddawana kompresji. Dzięki niej plik zajmuje mniej miejsca na dysku, ale część detali dźwięku może nie być słyszalna. W praktyce plik o częstotliwości próbkowania 128 kb/sekundę zadowoli zdecydowaną większość słuchaczy.

Pliki MP3 można odtwarzać bezpośrednio na komputerze, a także za pośrednictwem przenośnego odtwarzacza. Podłączając pendrive z plikami do wieży z portem USB również możemy cieszyć się ulubioną muzyką. Stosując nagrywarkę CD w oparciu o zestaw empetrójek możemy też skompilować dysk audio i odtwarzać go w wieży.