Gdzie powstają najlepsze wina?

www.bwion.pl https://winayo.pl/sklep/produkt/pagos-de-matanegra-7-meses

Aby powstało wino doskonałe, niezbędny jest nie tylko utalentowany twórca, ale również odpowiednie warunki do hodowli i przetwórstwa owoców. Dlatego najlepsze wina powstają we Francji, Hiszpanii, Włoszech, ale także w Argentynie oraz Chile. Do ścisłej czołówki wśród miejscowości na pewno zalicza się Bordeaux (w Polsce czasem zapisywane jako „bordo”).

To najbardziej znane miasto, które słynie z produkcji win. W winiarskim świecie Bordeaux jest nawet często nazywane stolicą. Francja posiad kilkanaście regionów uznawanych za winiarskie, jednak Bordeaux jest najważniejszym z nich.

Winiarska tradycja jest kultywowana w mieście od pokoleń. Odpowiednik Bordeaux we Włoszech jest Toskania. Region słynie z rozległych terenów uprawnych, które jednocześnie tworzą charakterystyczny, urzekający krajobraz włoskiej krainy.

Podobnie prezentuje się hiszpańska La Rioja – mekka dla fanów win z Półwyspu Iberyjskiego. Z kolei po drugiej stronie oceanu, miłośnik win powinien odwiedzić Dolinę Maipu w Chile. To tutaj powstają najlepsze wina czerwone.

Kraina słynie również z dużej produkcji – drugiej co do ilości w tej części świata. W Ameryce Południowej znajduje się też argentyńska Mendoza, która słynie zarówno z jakości, jak i produkcji jeszcze większej niż w Dolinie Maipu. Nie można również zapomnieć o Dolinie Guadalupe w południowej Kalifornii.

Ten region słynie przede wszystkim z ogromnego eksportu na cały świat. Oczywiście na najwyższym poziomie jest również jakość trunków.