Gorącokrwiste konie trakeńskie

http://dokocats.pl/

Konie trakeńskie należą do rasy koni gorącokrwistych. Swój początek mają na terenach Prus Wschodnich, czyli obszarów, które dzisiaj należą do Polski i Rosji. Koń trakeński wywodzi się od miejscowych koni, które były silne, ale nie zachwycały swoją urodą. Dopiero po założeniu stadniny w Trakenach rozpoczęła się hodowla szlachetnych koni.

Służyły one przede wszystkim jako konie wojskowe. Trakeny to konie o średniej wielkości, które osiągają wzrost do 162 centymetrów. Umaszczenie konia jest jednolite, ale może występować w różnych typach. Trakeńska głowa jest szlachetna, a zwierzę zawdzięcza to pochodzeniu od pełnokrwistego konia angielskiego.

Oczy są niezwykle wyraziste, natomiast uszy ruchliwe. Koń trakeński cechuje się także długą szyją, a także silnymi kończynami na mocnych kopytach. Z wyglądu koń trakeński jest bardzo masywny, ale jego budowa jest harmonijna. Konie trakeńskie to wyjątkowo temperamentne zwierzęta.

Duży temperament przejęły od swoich poprzedników. Trakeny są bardzo silne, dlatego osiągają sukcesy w zawodach jeździeckich.