Ile osób zmieści się w domu Łukasza Golca?

www.blogpartyzancki.pl

Marzymy o tym, by święta i inne ważne dla nas momenty spędzać w rodzinnym gronie. Dla wielu z nas oznacza to spotkanie przy wspólnym stole, przy którym zasiądzie kilka czy kilkanaście osób. Tymczasem w domu Edyty i Łukasza Golców świąteczne spotkanie z udziałem pięćdziesięciorga gości to norma! Nic dziwnego, że ich dom został specjalnie przystosowany do tych wyjątkowych potrzeb.

Charakterystyczną cechą tego miejsca jest wyposażenie go w izbę góralską. To właśnie pomieszczenie, w którym odbywają się wszystkie rodzinne święta. Zyskuje wyjątkowy klimat dzięki pięknym ścianom wykonanym z jodły i świerku, lnianym zasłonom oraz koniakowskim koronkom wiszącym w oknach.

vegarestauracja.com.pl

Przytulności dodaje kominek, wykończony gliną i kaflami, wzorowanymi na starych, austriackich piecach. Praktycznym rozwiązaniem jest oddzielenie izby od reszty domu dużym korytarzem. Dzięki temu nawet, gdy biesiada trwa w najlepsze, hałasy nie zakłócają spokojnego snu dzieci.

Na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, że to tradycyjny, góralski dom. Znajduje się w Beskidzie Żywieckim, a z zewnątrz nawiązuje do góralskiej architektury. Z salonu można podziwiać wspaniały widok – szczyt Skrzycznego.

Jednak sam salon nie jest zbyt typowy dla tego regionu. Został urządzony w stylu kolonialnym, który wbrew pozorom doskonale komponuje się z resztą wnętrza.