Kiedy zwrot vat za paliwo?

kadry i płace http://numeratis.eu/pl/content/oferta/kadry-i-place Kadry i płace - Numeratis

Każdy kto prowadzi własną działalność gospodarczą szuka możliwych sposobów na to, aby ograniczyć wydatki, a jeśli to możliwe, żeby część poniesionych wydatków mogła się zwrócić. Nie powinno więc nikogo dziwić, że każdy przedsiębiorca, który tylko może, odlicza sobie vat za paliwo, które musiał tankować do służbowego samochodu. Ale jak to konkretnie wygląda?

Jak było dawniej

Jeszcze jakiś czas temu, taki zwrot vat za paliwo mogli otrzymać tylko ci pracodawcy, który byli w stanie wykazać, że dany samochód używany jest tylko i wyłącznie do służbowych celów. Obecnie to się trochę zmieniło i można otrzymać 50% odliczenia Vat także z samochodu, który służył do jazdy mieszanej.

A więc trochę był używany w celach służbowych, a trochę w prywatnych. To rozwiązanie szczególnie dobrze zostało przyjęte przez tych pracodawców, którzy nie posiadali dwóch samochodów i ze służbowego korzystali tak jak z prywatnego. Całkowitą kwotę vat mogą otrzymać ci, którzy udowodnią, że samochód był używany tylko do celów gospodarczych, albo dla specjalistycznych samochodów, które będą posiadały odpowiednie badania techniczne, ze względu na ich specjalną konstrukcję.

obsługa programów obsługa programów lojalnościowych programy lojalnościowe

Warto to sprawdzić

Z pewnością jeśli istnieje możliwość odzyskania choćby części poniesionych kosztów, to powinniśmy z tego skorzystać.

Dzięki temu, zyskamy pieniądze, które można przeznaczyć na inne rzeczy, tak aby nasza działalność gospodarcza była jeszcze lepiej zorganizowana. Skoro bez problemów możemy dostać cały zwrot vat za paliwo, albo przynajmniej połowę jego wysokości, to nic nie powinno nam stanąć na przeszkodzie, abyśmy złożyli odpowiednie wnioski. Może się okazać, że w ten sposób zyskamy całkiem sporo, zwłaszcza jeśli w ciągu roku nasze służbowe samochody przemierzają naprawdę wiele kilometrów. Warto zobaczyć jak to działa, a w razie jakichkolwiek wątpliwości, zawsze o wyjaśnienia możemy poprosić profesjonalistów.

Może się okazać, że uzyskanie tego zwrotu vat za paliwo jest znacznie prostsze, niż nam się pierwotnie wydawało, a więc następnym razem samodzielnie będziemy mogli go wypełnić.