Kupuj legalnie

http://dokocats.pl/ bryczesy

Wielu hodowców, ale i zupełnych amatorów w kwestii ornitologii, marzy o posiadaniu pięknego, egzotycznego ptaka. Taka przyjemność wiąże się niestety z dużymi kosztami, lub jest po prostu zakazana.

www.glosnik.net.pl

Dlatego chcąc obejść niewygodne kwestie wielu zainteresowanych podejmuje nielegalne działania. Są one nie tylko niezgodne z prawem, ale i niebezpieczne.

Nielegalny handel zwierzętami to niestety wciąż aktualny temat. Przechowując pod własnym dachem ptaka z nielegalnego importu możesz paść ofiarą nie tylko policji, ale również i tropikalnej choroby.

Zarówno pierwsza jak i druga sytuacja może być dla ciebie tragiczna w skutkach.Kupienie wymarzonego ptaka u hodowcy nie jest jednak prostym rozwiązaniem problemu.

Jeśli zdecydujesz się na taki krok i jesteś w stanie zapłacić za to nawet kilka tysięcy euro (tyle bowiem mogą kosztować wybrane gatunki ptaków) najpierw poproś sprzedawcę o certyfikat lub inny dokument, który będzie potwierdzał legalne źródło pochodzenia zwierzęcia. Przy takim zakupie ważne jest też poświadczenie hodowcy o jego legalnej pracy.

Jeżeli sprzedający odmówi Ci pokazania dokumentów powinno to wzbudzić twoją czujność. W takiej sytuacji lepiej poszukaj innego hodowcy.