Najdroższe polskie mieszkania

domdlaciebie.com.pl Tanie domy w Poznaniu http://jandach.pl/pl/domy-w-poznaniu i mieszkania na kredyt

Ceny luksusowych mieszkań jeżeli chodzi o Polskę są najwyższe w Krakowie. Również w stolicy zakup penthousa to koszt nawet kilkunastu milionów złotych.

Jednak cena tego luksusu jest zależna od kilku czynników, między innymi od lokalizacji. W jakich zatem dzielnicach mieszkania są najdroższe? Bez względu na miasto najdroższe mieszkania są zawsze zlokalizowane w centrum.

Jeżeli chodzi o Kraków to najdroższe mieszkania znajdują się w Starym Mieście, w Bronowicach oraz w Grzegórzkach. Cena za metr kwadratowy mieszkania w tej lokalizacji to nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Podobnie wygląda sytuacja w Warszawie. Tam jednak za metr kwadratowy najdroższego penthouse trzeba zapłacić niebagatelną sumie 40 tysięcy złotych.

Drogim miastem jeżeli chodzi o zakup penthousów jest też Gdańsk oraz inne nadmorskie miejscowości. Wynika to z faktu dobrej lokalizacji i otoczenia mieszkania.

Widok na Morze Bałtyckie ma swoją cenę i zazwyczaj podbija on cenę mieszkania za metr kwadratowy nawet o kilka tysięcy złotych.