Plusy automatycznych bezpieczników

wyciszanie echa tynk akustyczny na ścianę Jandach to popularny deweloper w sąsiedztwie Poznania, który buduje mieszkania w programie MDM

Jedną z rzeczy, którą warto zrobić przy okazji wymiany lub częściowej modernizacji instalacji elektrycznej, jest założenie w domu bezpieczników nowego typu. W przypadku mieszkań na zewnątrz znajduje się skrzynka z licznikiem zużycia prądu, a razem z nią działa zestaw bezpieczników odpowiedzialnych za prawidłowe napięcie we wszystkich gniazdkach.

Są jednak jeszcze drugie bezpieczniki w naszym lokalu, które stanowią pierwszą linię zabezpieczeń przed problemami z napięciem. Rozwiązania starego typu są oparte o bezpieczniki ceramiczne, które są jednorazowego użytku – jeśli „wyskoczą” trzeba wymienić je na nowe, które niekoniecznie są pod ręką.

Luboń sprzedaż domów rynek pierwotny Luboń Deweloper Luboń, domy i mieszkania w Luboniu

W nowoczesnych puszkach stosuje się bezpieczniki wbudowane, które włącza się i wyłącza za pomocą prostego przycisku. Jeśli napięcie nam je wysadzi, wystarczy wcisnąć guzik i wszystko będzie działać prawidłowo.

Opłaca się zainwestować w taką skrzynkę i mieć spokój na wiele lat, bez konieczności wymieniania porcelanowych starterów, które powoli odchodzą do technicznego lamusa.