Płyty CD zmieniły świat dźwięku

http://www.blognavi.pl/po-godzinach/486-rysiek-2-3-juz-dostepny-w-google-play W naszej ofercie znajdziesz zarówno klasyczny gramofon jak i nowoczesny

Pierwsze krążki CD zostały wyprodukowane w 1984 roku. Nowatorska technologia nie od razu podbiła serca melomanów, choć została od razu zauważona. W pierwszym okresie istotną przeszkodę stanowiła cena. Sprzęt odtwarzający płyty z muzyką był bardzo drogi, a same krążki, których było jeszcze niewiele, również nie należały do tanich.

Sytuacja uległa zmianie wraz z umasowieniem produkcji. Cały Zachód oszalał na punkcie CD i miał ku temu powody. Kompakty dawały nieporównywalnie lepszą aniżeli kasety jakość dźwięku. Bardzo niski stopień szumów, wyraźne brzmienie każdego taktu – to przemawiało do wysublimowanych gustów, ale również do odbiorcy masowego.

Przez dobrych kilkanaście lat równolegle wydawano muzykę na płytach kompaktowych oraz starszych kasetach. Te drugie miały jednak coraz mniej zwolenników, a z czasem zostały całkowicie wycofane z produkcji. Z kolei technologia Compact Disc Audio miała się doskonale i zataczała coraz szersze kręgi. Wkrótce na jej bazie opracowano zupełnie nowy produkt.