Salon dobrze przemyślany

Jakkolwiek ważne są poszczególne pomieszczenia w domu, tak salon jest niewątpliwie jego centrum. Pełni reprezentacyjną funkcję, bowiem to tu przyjmuje się gości, ale także spędza większość czasu na co dzień.

Dlatego, też jego urządzenie musi opierać się na najważniejszych aspektach, jak funkcjonalność, wygoda, ale też wywarzony styl.   Współcześnie idealnym rozwiązaniem jest minimalizm, który idzie w parze z estetyką i dużą funkcjonalnością.

Mniejsza ilość mebli pozwala na rozstawienie stołu, który dzisiaj stanowi jeden z ważniejszych elementów pokoju dziennego. Stworzenie strefy jadalni z wypoczynkową to kolejna propozycja, która sprawdza się doskonale.

Dzięki temu wprowadzamy jasny podział, który ogranicza ustawiona na środku pokoju kanapa.   Wypoczynek to kolejny element, który wpływa na funkcjonalność, poleca się bowiem zastosowanie wolno stojących kanap, niż narożników.

Gdyż uniemożliwiają one inne układy, choć z drugiej strony zajmują mniej miejsca. Poza tym warto ustawić w salonie jedną komodę i naprawdę to wystarczy.