Stajnia koni Iskra

Stajnia Iskra powstała w 1999 roku. Pierwszym koniem, który tam zamieszkał była Dalia, niebawem dołączyła do niej Iskra. To właśnie od tego konia pochodzi nazwa stadniny. Iskra mieszka w stadninie do dzisiaj – obecnie jest tam najstarszą klaczą.

Wydała na świat wiele koni, o które wciąż dba. Obecnie stadninę Iskra zamieszkuje około pięćdziesięciu koni, spośród nich ponad dwadzieścia przyszło natomiast na świat właśnie w tej stadninie. Iskra to jednak nie tylko stadnina. Od wielu bowiem lat równolegle z nią działa także pensjonat agroturystyczny, który cieszy się dużą popularnością wśród gości.

Przyciągają ich tam piękne tereny, cicha i przyjazna okolica a przede wszystkim konie. Goście mogą przebywać w ich otoczeniu cały dzień – karmić je, pielęgnować, a także brać udział w kursach jazdy konnej, które odbywają się pod okiem doświadczonych instruktorów. Iskra jest zlokalizowana w malowniczej i spokojnej wsi. Sztumskie Pole, bo tak nazywa się ta miejscowość, to wieś zanjdująca się z dala od hałasu wielkiego miasta i codziennego zgiełku.