Z czego składa się soundbar?

Wśród rozmaitych urządzeń służących do poprawiania jakości i wzmacniania dźwięku, soundbar zdecydowanie się wyróżnia. Jego charakterystyczną cechą jest kompaktowy rozmiar oraz brak konieczności podłączania kolejnych głośników. Czy to oznacza, że ze względu na swoje wymiary ma też ograniczone funkcjonalności? Co kryje się w tym niewielkim urządzeniu? Soundbar może występować pod postacią konstrukcji złożonej z jednego lub dwóch elementów.

Głównym elementem zawsze jest tutaj belka, w której ukryte są głośniki. Może zostać zamontowana pod lub nad telewizorem, a w razie konieczności – ustawiona na półce. W skład soundbara zawsze wchodzi też głośnik niskotonowy, czyli subwoofer.

To właśnie on jest odpowiedzialny za efekty basowe i wszystkie dźwięki zarówno w muzyce, jak i podczas oglądania filmów. To logiczne, że soundbary posiadają również gniazdka wejściowe, które pozwalają na proste podłączenie do telewizora. Współcześnie modele coraz częściej wyposażane są także w odbiorniki Bluetooth czy WiFi.

Ich wykorzystanie pozwalają na bezprzewodowe przesyłanie dźwięku pochodzącego z telefonu, tabletu czy komputera. Dzięki temu korzystanie z takiego nagłośnienia staje się jeszcze wygodniejsze i w żadnej sytuacji nie jest związane z podłączaniem dodatkowych kabli.