Zabudowa pod sufit – dodatkowe miejsce w kuchni

www.jovanka.co.uk

Zabudowane przestrzenie to szansa na wyczarowanie dodatkowego miejsca w małym mieszkaniu. Jednak warto zwrócić uwagę, że jest to doskonała opcja również w kuchni.

  Pomieszczenie to współcześnie wygląda bardziej designersko, idąc za nowymi trendami mamy do czynienia z gładką powierzchnią ściany, za którą kryją się liczne półki, regały, szuflady. To doskonałe i bardzo funkcjonalne rozwiązania.

Zastosowanie zabudowy sięgającej pod sam sufit może obejmować całkowitą wysokość kuchni lub tylko elementy szafek nad blatem.   Niemniej jednak warto zwrócić uwagę, że dostępne systemy umożliwiające bezproblemowe otwieranie tych najwyżej położnych półek, pozwalają na szybki i łatwy dostęp do każdej z szafek.

  Decydując się na takie opcje, konieczne jest zwrócenie uwagi na materiał, z którego wykonane są fronty szaf, powinny być lekkie i raczej w jednolitej barwie, tak aby nie przytłaczały wnętrza. Zastosowanie jednej ściany do zabudowy może mieć charakter dekoracyjny, w jakimś ciekawym intensywnym odcieniu.